1. BESZÉLJ AZ ÁLLATORVOSODDAL A VAKCINÁRÓL A WNV ELLEN. - Ajánlatos a vakcinát tavasszal (március-május) beadni a WNV megelőzése érdekében mert nyár közepén már késő. Beszélj az állatorvosoddal az előnyéről. - A vakcina két dózist követel, ugyanakkor a moszkitó-idény előtt két héttel kell beadni a vakcina utolsó adagját.
2.CSÖKKENTSD A LOVAID KITEVÉSÉT A MOSZKÍTÓKNAK. - Az istállóban a lovak bent legyenek a moszkitók aktív evésének időszaka alatt (hajnal/sötét). - Használjunk legyezőt, válaszfalat, szövetanyagot, szélfogót, rovarirtó spray-t.
3.CSÖKKENTSÜK A MOSZKÍTÓKAT, AKADÁLYOZZUK MEG A TÚLSZAPORODÁST. - Távolítsuk el a felesleges állóvizet a tulajdonunkból (kerékabroncs, talicskák, régi vödrök stb.). - Nézzük körbe a csapokat és a klímaberendezést egységenként és javítsuk ki a réseket, távolítsuk el a tócsákat. - Készítsünk biztos esővízcsatornát, vízelvezetőt helyesen és távolítsuk el az állóvizeket különösen a lapos tetőkről. - Takarítsuk ki az állatitatót, madárúsztatót, növénytálakat stb. legalább hetenként. - A legelőn az öntözést is minimalizáljuk, hogy meggátoljuk az állóvizek kialakulását. - Tartsuk a medencét tisztán és vízmentesen, esetleg fedjük is le. - Ha mesterséges tavunk van, az a legjobb, ha halat teszünk bele, mert a moszkitó lárvákat megeszik.
|